Na rytině je vyobrazeno opevněné město, obklíčené obléhající armádou, střílející z mnoha baterií dělostřelectva. V pravém popředí jsou dva jezdci, tři pěší vojáci a jeden psík. Nahoře vlevo je čtvercové pole s výše citovaným nápisem, dole je legenda: A–N.
Na spodní části vyobrazené krajiny je Bodamské jezero, obklopené hornatou krajinou, v níž leží město Bregenz se zámkem, položeným na vysokém vrchu. Na vyvýšeninách v krajině jsou porůznu vojenské jednotky, které útočí na město. Uprostřed dole je ozdobná kartuše s výše citovaným německým textem a legendou A–X. Nad popsanou kartuší je znak Bregenze.
Na hořejší části rytiny je vidět pevnina vbíhající v podobě poloostrova do Bodam. jezera, na němž leží Lindau. Pevnina je velmi pečlivě kreslena. Na hladině jezera je několik malých plavidel. Na obdélných polích je stručný německo-latinský nápis a legenda: 1–27 a A–N. Štíty s nápisy jsou drženy dvěma orlími hlavami, jež drží v zobácích meč a žezlo.
Rytina velmi podrobně zobrazuje plán města Weissenburg s bližším okolím. Rytec opomenul provést detaily vnitřního města a věnoval pozornost jen hradbám a různým fortifikačním stavbám, které město obklopovaly. V krajině kolem města jsou porůznu malé oddíly vojska a skupiny stromů. Vlevo nahoře je bohatě zdobená kartuše, v níž je uveden shora citovaný německý vysvětlující text. Vpravo dole je umístěno obdélné pole s legendou: A–Z a 1–13.
Rytina zobrazuje ostrov na Bodamském jezeře s pevností Mainau, na kterou útočí Švédové. Tato vyobrazená vojenská akce, v níž se dobyvatelé nejprve přeplavili na člunech k ostrovu a pak zaútočili na pevnost obhájců, je neobyčejně poutavá. Vlevo nahoře je oválné pole, ovinuté vavřínovou ratolestí, v němž je uveden stručný německý text vysvětlující zobrazenou událost. Na opačné straně je umístěna legenda: A–L.
Jde o pohled z tzv. ptačí perspektivy na město Sviní Brod, které je dobře opevněno. V okolí je relativně málo obléhajících švédských jednotek. V popředí protéká řeka Mohan, v obou spodních rozích je hustý les. Vlevo je umístěna orientační buzola. Vpravo nahoře je věcná i topografická legenda: 1–19 a A–F. Vysvětlující německý text, který je doslova uveden výše, je umístěn nad obrazem.
Jedná se o schematický náčrt města Sviní Brod; podrobně jsou provedeny jen hlavní budovy města a fortifikační stavby na jeho obvodu. Za městem protéká Mohan, v němž je ostrov s šancí, který je spojen s břehem pomocí mostu. V okolí kolem města je porůznu rozptýlené dělostřelectvo a úseky hustého listnatého lesa. Vpravo nahoře je výše uvedený německý vysvětlující text na poli, které je ovinuté vavřínovým věncem.
Město Armentiéres je ve středu tisku, který je ryt po způsobu mapy. V blízkém okolí města jsou útočící jednotky španělské a císařské. Celou plochou zobrazené krajiny vine se tok řeky Lys. Vpravo nahoře je na stuze výše citovaný německý nápis, pod ním je orlice s emblémem kříže německých rytířů. Tento znak přísluší arcivévodovi Leopoldovi Vilémovi, který byl velmistrem řádu německých rytířů. Vlevo je obdélné pole s legendou: A–Y.
Na pravém břehu Ohře leží město Cheb, velmi vzhledně kreslené, ovšem jen významnější budovy, kostely a fortifikační stavby. V okolí města jsou porůznu rozmístěny vojenské oddíly, dělostřelecké baterie a tábory. V levém horním rohu je ve vavřínovém věnci výše uvedený německý text a vpravo legenda: A–CC.
Město je jen schematicky načrtnuto, podrobně kreslené jsou jen významnější budovy označené jmény a opevňovací stavby. Ohře je naznačeno jako úzký pás. V okolí je postavení švédských vojsk. Pozadí tvoří několik vrchů, z nichž na jednom je šibenice. Vlevo dole je švédský hlavní stan. Vlevo nahoře je znak města Cheb.
Rytina zobrazuje krajinné okolí Chebu, napříč je zakreslen tok Ohře, město samo je načrtnuto jen schematicky, v relativně malém měřítku. Po obou stranách města jsou tábory obou nepřátelských armád. V levém horním rohu je ve vavřínovém věnci stručný německý vysvětlující nápis. Vpravo nahoře je legenda: A–V a 1–10.
Rytina zobrazuje krajinu kolem Plané u Tachova. Jsou tu dva velké polní tábory, císařský a švédský, a porůznu v krajině jsou roztroušeny tvrze, vojenské oddíly a hlídky, ojedinělí vojáci a jezdci, polní kvartýry apod. Nad i pod mapou jsou dvě stuhy se stručným německým vysvětlujícím nápisem a legendou: A–C a D–N.
Jde o obraz střetnutí, které je značně rozptýleno v kopcovitém kraji, jímž se vine několik vodních toků. Příznačným je způsob kreslení lesů: jako velké skupiny stromů s kulovitými korunami. Vpravo nahoře je hrad Třebel nedaleko Plané. Na obloze obrazu je umístěn výše uvedený německý text a vpravo dole na stuze je legenda: A–N.
Na levé straně grafiky je zakresleno městečko Teplá, níže v rohu obrazu je tepelský klášter. Kolem města se táhne široký kruh šancí a jiných fortifikačních staveb. Švédský tábor je na pravé straně rytiny u lesa. Je tu mnoho detailních kreseb, např. vojenské hlídky, pálící děla, skupiny několika jezdců apod. Na pravé straně tisku je naznačen tok řeky Teplé. V pravém horním rohu je ozdobná páska se stručným německým vysvětlujícím nápisem, na téže straně dole je obdobná stuha s legendou: A–Q.
Jde o velmi podrobně a jemně provedenou mědirytinu. Na pravé polovině obrazu je městečko Memmingen, obklopené neobyčejně podrobně kreslenými šancemi a různými opevněními; uvnitř města jsou vidět jen kostely a několik významnějších budov, zbytek plochy zůstal prázdný. Vlevo protéká řeka Iller. Ve velkém okruhu kolem města jsou linie dobyvatelů, dole je naznačen tok říčky Büxach. V krajině jsou porůznu roztroušeny vojenské oddíly i jednotliví vojáci a jezdci. Vlevo nahoře je ozdobná stuha s výše uvedeným nápisem, na téže straně dole je obdélné pole s vojenskou legendou: 1–18. V pravém dolním rohu je zatočená viněta s topografickou legendou: A–L. Autor leptu není znám.
Na velké rytině je vyobrazena Jihlava s okolím v době císařského obléhání. Město samotné je jen schematicky naznačeno, fortifikační stavby však i různé drobné vojenské scény jsou provedeny s pozoruhodnou pečlivostí. V pravém horním rohu je velká barokní kartuše s obsáhlou legendou: 1–29. Naproti vlevo je obdélné pole s další legendou: A–O. V pravém popředí je drobná scéna se třemi důstojníky.
Uprostřed tisku je Jihlava, velmi podrobně kreslená, i s opevňovacími stavbami. Kolem města jsou zákopy dobyvatelů. Území kolem města je rozděleno na čtvercová pole, v nichž jsou porůznu rozptýleny vojenské jednotky, kvartýry, šance i skupiny jezdců a pěších. Vlevo nahoře je zakreslena obec Jezuvice s hlavním stanem generála polního zbrojmistra (tj. generála dělostřelectva) Puchheima. V krajině jsou velmi výrazně vyznačeny toky říček Velké i Malé Jihlavy. Shora uvedený vysvětlující text je uveden přímo na obrazové ploše rytiny.
Jde o přehledný plán Jihlavy s okolím, v němž jsou různé fortifikační stavby, zákopy a hradby. Tato grafika je velmi podobná rytině č. 385/229 (na str. 307 a 308). Nad obrazem je ozdobná stužka se stručným německým vysvětlujícím textem. Na podobné širší vinětce je umístěna legenda: A–O.