Rytina je nápadná velkými bílými plochami. Město Rain je – jak obvykle bývá u těchto rytin – jen zhruba naznačeno, podrobně provedeny jsou jen obranné zdi, šance a věže. Poblíž města jsou francouzské i švédské aproše a jiné útočné stavby. U pravého okraje rytiny je: „Schwed. Hauptquartier“. V pravém horním rohu je krátký úsek toku Lechu. Stručný vysvětlující text je na ozdobné stuze nad obrazem.
Na rytině je vyobrazen přístav města Ortebelli, ležící na pobřeží Středozemního moře, přímo proti Korsice. Na hladině moře je mnoho válečných lodí, které svádějí bitvu. Na pevnině je několik palebných postavení dělostřeleckých baterií, pálících na bojující flotily. Za městem je řada šesti větrných mlýnů, rozsáhlý systém fortifikačních staveb, vojenské tábory a dokonce bojující pozemní jednotky. Vlevo nahoře je ozdobná stuha se stručným latinským nápisem, který je doslova citován výše; na podobné stuze vpravo dole je legenda: A–G.
Dole je široký tok Dunaje s ostrovem; na břehu leží město Kremže, naznačené jen obrysem, střed města není dokreslen. Okolí tvoří kopcovitá krajina, jíž protéká potok plný zákrutů, nazvaný „Kremswasser“. V pravém horním rohu je poměrně velké čtvercové pole s legendou 1–25 a shora uvedeným německým vysvětlujícím textem.
U horního okraje mědirytiny protéká Dunaj s ostrovem, pod ním, na levém břehu, je Kremže. Obrys města s fortifikačními stavbami je podrobně proveden, prostor středu města zůstal prázdný. Nedaleko města je potok Krems. V blízkém okolí města jsou rozestaveny dělostřelecké baterie střílející na město. Balistické křivky střel i s dopadem, případně účinkem projektilu v cíli, jsou pečlivě zakresleny.
Na rytině je půdorys Augsburgu s opevněním a fortifikačními stavbami Švédů. Na jihu je postavení císařsko-bavorské armády. Směrem východním nad říčkou Bar je hořící městečko Freidberg. Vpravo nahoře je armáda švédsko-francouzská, obklopená několika hořícími vesnicemi. Vpravo dole je čtyřhranná ozdobná kartuše, v níž je německý nápis a legenda: A–Z. Dole je zakreslena orientační buzola.
Na rytině je velmi podrobně a jemně kreslena situace území kolem města Amönenburgu v Hessensku. Město – jen schematicky načrtnuté – leží na vrchu. V okolí je mnoho obcí a osad označených jmény. Je tu i několik vojenských táborů a nastoupených oddílů. Císařský tábor je zakreslen na tisku vpravo nahoře. Na horní části rytiny je na zavinuté ozdobné stuze uveden německý vysvětlující text. Dole vlevo je obdélné pole s legendou: A–Z.
Jde o schematický náčrt města Höxteru, obrysy města s opevněním jsou podrobně provedeny, střed města zůstal prázdný. V širokém okruhu kolem města jsou útočné stavby a zákopy Švédů. Nahoře je tok Vesery, na jehož druhém břehu jsou šance. Opodál vlevo je klášter Corvey. Na téže straně je čtvercové pole s výše uvedeným nápisem.
Na výškovém obrazu je schematicky načrtnut půdorys města Paderborn ve Vestfálsku. Podrobně dokresleny jsou jen obranné zdi a věže. Vně města jsou čtyři pálící švédské baterie. Na spodním okraji rytiny je nakreslen malý kostelík, opodál je čtvercové pole s výše uvedeným německým nápisem. Pozoruhodná je studna, která je zakreslena ve středu města a podle níž bylo město nazváno: „Paderborn“. (Born = pramen)
Město je schematicky naznačeno na vrchu, v okruhu protéká kolem řeka. V městě je přesně kreslen jen kostel a několik fortifikačních staveb. Poblíž Stattbergenu je zakreslena nepojmenovaná malá obec. Z čtyř palebných postavení pálí švédské baterie děl a hmoždířů na město. V levém horním rohu je oválné pole, lemované vavřínovým věncem, na němž je shora uvedený nápis.